Nowy zawód, nowe studia

Pan Marek Zakrzewski, pomysłodawca i współautor studiów podyplomowych "Mentor seniora", wypowiedział się na temat tego nowego zawodu i studiów, na które rekrutacja trwa do 15 lutego:

„Potrzebni są doradcy osób starszych, z wiedzą i umiejętnościami innymi niż te, jakie oferuje pomoc społeczna i opieka paliatywna. Mamy wyż senioralny – w Polsce żyje ok. 9 milionów osób w wieku 60+, za 20 lat aż 40 procent Polaków będzie w tej grupie wiekowej. Seniorzy żyją coraz dłużej i niestety często w samotności. Nie potrafią się odnaleźć w nowej dla nich rzeczywistości, pełnej cywilizacyjnych innowacji. Wymagają wsparcia doradczego i aktywizującego, potrzebują kogoś, kto pomoże im funkcjonować we współczesnym świecie.

Osoby, które podejmą naukę na studiach „Mentor seniora” nie tylko zdobędą wiedzę i umiejętności potrzebne do wykonywania tego zawodu, ale będą też miały wpływ na jego ostateczny kształt. Zawód ten powstał bowiem niedawno, a proces jego tworzenia i wdrażania jeszcze się nie zakończył. Bardzo ważnym elementem studiów będą specjalne zajęcia, realizowane w oparciu o nowatorskie rozwiązania informatyczne, niestosowane dotychczas w opiece nad seniorami. Ponadto absolwenci mogą liczyć na wsparcie merytoryczne w trakcie wykonywania zawodu mentora seniora”.

 

senior 1www 01 c

 

KONTAKT

Wydział Nauk Społecznych w Warszawie

 ul. Urbanistów 3
02-397 Warszawa

 22 822 96 23

  22 668 86 28

 warszawa@wspkorczak.eu